Ochraniacz do łóżeczka – potrzebny, czy jednak zbędny?

ochraniacz hipcieOchraniacz do łóżeczka niemowlęcego spełniał przede wszystkim funkcję ochronną, kiedy łóżeczka dziecięce miały nieco inną konstrukcję, niż dzisiaj. Pierwotnym założeniem było to, aby uniemożliwić maluchowi włożenie między pręty łóżeczka którejś kończyny, a nawet głowy. Dzisiaj zmieniły się jednak wymogi co do konstruowania łóżeczek, więc wiele osób uważa, że zakup ochraniaczy do łóżeczek jest zbędny. Tymczasem wciąż są one popularnym dodatkiem wyprawki dziecięcej.

Ochraniacz do łóżeczka bywa elementem kompletu pościelowego dla dziecka. Dzięki temu nie trzeba szukać go jako osobnego artykułu. Warto jednak zakupić więcej, niż jeden ochraniacz, gdyż od czasu do czasu trzeba odświeżyć całe wyposażenie dziecięcego łóżeczka.

Niektórzy rodzice decydują się na samodzielne uszycie ochraniacza do łóżeczka. Dzięki temu najpewniej otrzymają produkt w pełni odpowiadający ich wymogom nie tylko pod względem kolorystyki, ale i wymiarów.

Aby rodzic miał łatwy dostęp do łóżeczka ochraniacze powinny być odpowiednio zaprojektowane i przyczepione do barierek. Czasem chodzi bowiem o każdą sekundę, kiedy dziecko z jakiegoś powodu potrzebuje nagłej pomocy. Dzisiaj jednak to nie problem. Ochraniacze są szyte tak, by chronić, a nie zagrażać dodatkowo dziecku.