Zabawki edukacyjne

Dzieciństwo to czas nie tylko beztroskiej zabawy, ale przede wszystkim edukacji i nauki nowych umiejętności. Każdy rodzic doskonale wie, jak trudno znaleźć na rynku akcesoria, zabawki czy książki, które swoją formą będą w stanie zainteresować dzieci czy nastolatków przez dłuższy czas. Drugi problem, z jakim przychodzi się mierzyć rodzicom to wątpliwa jakość części produktów znajdujących się na rynku. Bardzo często spotykamy zabawki bez niezbędnych akcesoriów, które mogą podczas działania zagrozić zdrowiu i bezpieczeństwu dzieci.

Bezpieczne zabawki

Decydując się na zakup zabawek powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich wykonanie. Odpowiednie materiały zapewnią, że dziecko będzie bezpieczne, a trwałość produktów na wysokim poziomie. Bez wątpienia do takich materiałów należy zaliczyć drewno. Wszelkiego rodzaju układanki drewniane, klocki czy figurki są świetnym rozwiązaniem dla dzieci. Drewno po profesjonalnej obróbce będzie nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim będzie służyć naszym dzieciom przez długie lata. Jeżeli chodzi o produkty z plastiku czy metalu to musimy być zdecydowanie bardziej ostrożni. Przy każdym zakupie trzeba obowiązkowo sprawdzić, czy dana rzecz posiada europejski certyfikat świadczący o posiadanych zabezpieczeniach i odpowiednim wykonaniu.

Multisensoryczne układanki

W kwestii zabawek edukacyjnych warto wspomnieć o układankach drewnianych bądź materialnych wspomagający zmysły dziecka. Poprzez dotyk, dźwięki czy efekty świetlne możemy nauczyć niemowlę nowych, cennych rzeczy i umiejętności. Wybierając zabawki multisensoryczne powinniśmy zwrócić uwagę na wiek, dla którego będą one odpowiednie. Nie każda zabawka będzie dobra dla niemowlaka czy kilkulatka. Racjonalny i profesjonalny dobór pozwoli rozwinąć dziecku skrzydła i nabyć nowe umiejętności.