Jakie nakrycie głowy wybrać dla niemowlaka? Podpowiadamy

mama z niemowlakiem nad morzem

Wiosenne i letnie dni to czas dłuższych spacerów oraz wypoczynku na świeżym powietrzu. Wówczas najważniejsza jest ochrona dziecka przed promieniami słonecznymi. Oprócz kremów z filtrem należy wybrać odpowiednie nakrycia głowy na lato.

Jakie nakrycie głowy na lato wybrać?

Wśród mam najczęstszym wyborem jest czapka na lato dla niemowlaka. Najczęściej nakrycie wybierane jest z uwagi na swój wygląd, a nie funkcjonalność. W przypadku czapek z daszkiem kluczowym czynnikiem branym pod uwagę podczas wyboru powinien być materiał, z którego ją wykonano. Nakrycie noszone latem musi być przewiewne, aby umożliwić prawidłową cyrkulację powietrza. Sprawi to, że główka malucha nie spoci się, nawet podczas kilkugodzinnego pobytu na świeżym powietrzu.

W przypadku dziewczynek dominują kolory jasne, w tym róż i beż. Można zdecydować się także na nakrycia z atrakcyjnymi motywami kwiatów czy zwierzątek. Dla chłopców dobrym wyborem będzie nakrycie w stylu bucket-hat z przewiewnej tkaniny. Jednak sam wygląd to kwestia drugorzędna, podstawą jest materiał i krój.

Kiedy warto zdecydować się na kapelusz niemowlęcy na lato?

Kapelusz ma rondo, a więc element, który osłania oczy i twarz dziecka, zabezpieczając przed promieniami słonecznymi. Szczególnie latem podczas pobytu nad wodą i w parku im większe rondo, tym większa ochrona policzków i czoła. Kapelusz nie może być zbyt ciasny. Gdy będzie szczelnie przylegał do głowy, wówczas na skórze dziecka mogą powstawać otarcia. W przypadku młodszych dzieci sprawdzi się model z wiązaniem pod szyją. Dzięki niemu maluch nie zgubi akcesorium podczas zabawy.

W letnie dni należy zadbać o odpowiednią ochronę dziecka przed słońcem. Zbyt długa ekspozycja może być negatywna w skutkach dla malucha, gdyż może grozić przegrzaniem, a nawet poparzeniem słonecznym. Warto o tym pamiętać podczas zakupów. Aby zachęcić dziecko do noszenia kapelusza lub czapki w ciepłe dni warto wybrać model w atrakcyjnym kolorze z przewiewnego materiału. Wówczas bobas nie będzie czuł dyskomfortu, a jego skóra będzie odpowiednio chroniona.