Mirror – kostka Mirror

Każdy na pewno nie raz zmagał się z ułożeniem popularnej Kostki Rubika – czyli sześciennej kostki składającej się z mniejszych kostek o różnych kolorach. Na pewno też nie raz zabawka ta została rzucana w kąt po kolejnej, nieudanej próbie jej ułożenia. Na szczęście dziś jest wiele opracowanych metod, które wytłumaczą każdemu, jak taką kostkę ułożyć bez nerwów i w spokoju.

Najprostszą metodą jest tak zwana LBL (Layer by Layer) – jest to metoda dla początkujących. Polega na ułożeniu na jednej ze ścianek krzyża. Następnie na ułożeniu dwóch warstw ścianek bocznych. Kolejnym etapem jest ułożenie krzyża na spodniej części i dokończenie całej kostki. Może nie brzmi to zbyt łatwo, ale mając kostkę w ręku – szybko zabawka zostanie ułożona.

Co jednak w momencie, gdy zwykła kostka Rubika stanie się nudna, przewidywalna? Wówczas należy sięgnąć po inną wersję! Kostka Mirror – to coś, co ponownie pozwoli graczom na wielogodzinną zabawę!

Kostka Rubika Mirror to kostka, która ma jeden kolor (zwykle złoty bądź srebrny). Problemem do rozwiązania jest zatem nie kolor a kształt. Mianowicie kostka składa się z różnej wielkości mniejszych kostek, które po zmieszaniu dają wiele możliwości ułożenia – co oczywiście proste nie jest. Gracz na nowo będzie mógł poczuć emocje i wielką radość z układania tej łamigłówki.

Kostki do gry są idealne dla ludzi w każdym wieku. Uczą cierpliwości, logicznego i strategicznego myślenia. Rozwijają zdolności manualne i pozwalają na ogólny rozwój intelektualny.