Przyda się nie tylko w szpitalu ale też w domu i podróży. Niemowlęcy rożek (bo o nim mowa) może być produktem uniwersalnym i służyć noworodkowi nie tylko do okrycia w czasie snu, ale także jako mata do zabawy czy też kocyk/kołderka do wózka dla już nieco starszego dziecka.
Rożek niemowlęcy – co to takiego?
Bez względu na materiał, z jakiego został wykonany (np. bawełna, przędza bambusowa lub tkanina typu minky), każdy rożek niemowlęcy ma postać kwadratu, którego dwa przeciwległe rogi i róg do nich przylegający, po złożeniu tworzą charakterystyczną „kopertę”. Rogi mogą być ze sobą „mocowane” przy pomocy wiązania, rzepów lub zatrzasków. Większość rożków posiada zbliżoną wielkość 75x75cm lub 80x80cm. Wewnątrz posiadają najczęściej wypełnienie poliestrowe. Niektóre rożki posiadają dodatkowo usztywnienie bambusowe (które najczęściej można z rożka swobodnie wyjąć).
Jaki rożek wybrać?
Wybór „idealnego” rożka niemowlęcego warto rozpocząć od wybrania materiału, z którego został wykonany (oraz rodzaju wypełnienia). Mamy poszukujące bawełnianych rożków niemowlęcych docenią ich łatwość użytkowania (pranie i prasowanie). Z kolei mamy, które zdecydują się na rożki posiadające przynajmniej jedną stronę wykonaną z materiału minky, docenią ich niezwykle przyjemny dla skóry materiał. Wybór interesującego wzoru powinien być dopiero następnym krokiem.