Poprawa kreatywności u dziecka?

Pomimo tego, że niemal na każdym kroku można przeczytać o kreatywności u dzieci, to w większości przypadków tego typu artykuły dotyczą tego, co małe dziecko „potrafi zbroić” jeżeli pozostawi się je na chwilę bez nadzoru. Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że to od rodziców dziecka zależy sposób nie tylko jego rozwoju, ale również ewentualnego nakierowania takiej kreatywności na aspekty, które przydadzą się dziecku na dalszych etapach życia.

Zabawki kreatywne dla każdego
Jednym z najlepszych sposobów dobrego wykorzystania kreatywności dzieci oraz pogłębienia ich wyobraźni oraz umiejętności analizowania, jest sprawienie im zabawek kreatywnych. Wbrew pozorom pod tym hasłem rozumiemy nie tylko zestawy w stylu „małego chirurga” czy „mały obserwator świata za pośrednictwem mikroskopu”, które mogą kosztować setki złotych, ale również klocki, kredki wraz z odpowiednimi kolorowankami czy zestawy do samodzielnego montażu przez dziecko.

Zabawka dopasowana do wieku dziecka
Decydując się na zakup zabawek kreatywnych dla naszej pociechy warto mieć cały czas na względzie jej wiek oraz upodobania – jeżeli interesuje się szyciem, to nie warto kupować jej zestawu związanego z majsterkowaniem opartego na kluczach i śrubokrętach, gdyż taka zabawka w żaden sposób nie zainteresuje dziecka. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie np. zabawka do samodzielnego uszycia, w skład której wchodzą wszystkie niezbędne elementy.