Dla kogo resoraki?

Niewątpliwie, pewne zabawki powinny być do dyspozycji każdego dziecka. Mowa tutaj chociażby o resorakach, bez których trudno wyobrazić sobie dzieciństwo. Czy zabawa ta jest rozwijająca? W jakim wieku dzieci najchętniej bawią się resorakami?

Zabawa dla dzieci w różnym wieku

Tak naprawdę wydaje się, że resoraki cieszą dzieci praktycznie w każdym wieku. Już maluchy w przedszkolu chętnie bawią się samochodami, jednak ich zabawa wygląda inaczej niż w przypadku starszych dzieci. Często nie wiedzą do końca czego miniaturami są resoraki, jednak bawi ich jeżdżenie nimi po podłodze czy po stole.

Jeśli chodzi o nieco starsze dzieci, ich zabawa jest zwykle bardziej rozbudowana. Bardzo często budują z klocków trasy czy ulice, po których później toczą resoraki. Ponadto, dzieci w późnej podstawówce często rozróżniają wiele aut, przez co zabawa staje się dla nich jeszcze atrakcyjniejsza.

Rozwój wyobraźni

Nie ma wątpliwości, że zabawa resorakami wpływa na rozwój wyobraźni. Budując ulice czy tory dla resoraków dziecko myśli twórczo. Ponadto, wyobraźnia rozwija się również dzięki temu, iż resoraki często są odwzorowaniem prawdziwych samochodów.

Warto również wskazać na inne korzyści z zabawy resorakami. Jest to między innymi szansa na spędzenie wspólnego czasu dzieci z rodzicami. Rzecz w tym, iż resoraki świetnie sprawdzają się we wspólnej zabawie rodzica z jego dzieckiem. Wspólne spędzanie czasu z rodzicem jest natomiast bardzo ważne dla rozwoju dziecka.