Gdzie używa się bloku technicznego?

kolorowy blok techniczny

Blok techniczny to bardzo popularny artykuł szkolny i biurowy. Jest niedrogi i praktyczny, więc ma wiele wykorzystań. W związku z tym można znaleźć go we wielu miejscach. Gdzie najczęściej?

Szkoła

Blok techniczny jest jednym z podstawowych elementów wyprawki przedszkolaka i ucznia młodszych klas. Przydaje się też studentom kierunków technicznych na przedmioty związane z grafiką. Na kartkach z bloku technicznego można rysować lub używać ich jako materiał do budowania różnego rodzaju brył geometrycznych. Blok ten jest wykorzystywany też w metodzie nauczania Marii Montessori.

Biuro

Blok ten jest wykorzystywany w wielu celach. Przykładowo, można napisać na nim ogłoszenie, które będzie trwalsze niż w przypadku zwykłego papieru do drukarki. Bloki techniczne są dość sztywne, więc powieszenie kartek z nich wyrwanych jest proste. W awaryjnych sytuacjach można też wydrukować na nich wizytówki firmowe albo ofertę.

Dom

Blok techniczny może też być wykorzystywany w warunkach domowych. Nadaje się doskonale do tworzenia różnego rodzaju ozdób. Szczególnie popularny jest w okresach przedświątecznych. Ze sztywnych kartek można też tworzyć formy do ciastek i pierniczków. Co ważne, ich kształt i wielkość można wybrać indywidualnie. Dzięki temu można tworzyć wypieki we wzorach niedostępnych w sklepach. Nadaje się też doskonale jako zabawka edukacyjna dla młodszych dzieci. Z bloku można tworzyć np. przyborniki na ołówki.

Bloki techniczne w dobrej cenie kupisz w sklepie Biurwa.