Jaki długopis wybrać?

cienkopisyChoć powszechnie wydaje się, że sprawa długopisów jest dosyć prosta, to często rodzice naprawdę mają trudność z tym, aby kupić dokładnie taki produkt, o który prosi dziecko. Jakie są rodzaje długopisów? Które najlepiej wybrać? Kilka wskazówek przedstawiamy w naszym najnowszym artykule, który z pewnością powinien ułatwić takie zakupy.

Jaki długopis wybrać?

Istnieje szereg rozwiązań, z których możemy skorzystać. Wśród długopisów do codziennego użytku, czyli do pisania notatek w zeszycie, można wyróżnić:

– długopisy automatyczne — te, które trzeba nacisnąć, aby pisały;
– długopisy jednorazowe — przeważnie rozdawane, jako gadżety firmowe, czyli takie, do których nie kupimy już wkładu;
– długopisy, do których niezbędny będzie wkład (kulkowy, żelowy, olejowy lub klasyczny).

To z pewnością najczęściej spotykane rodzaje długopisów do pisania tematów lekcji, czy po prostu zastąpienia pióra.

Kolorowe długopisy

Jeżeli chodzi o kolorowe długopisy, które również są niezbędne, warto zaznaczyć, że obecnie jest tyle rodzajów, aż nie sposób nie wszystkie wyróżnić, dlatego poniżej podpowiadamy, które z nich będą najlepsze.

Najtrwalszymi i jednocześnie popularnymi są cienkopisy pastelowe, które posiadają szeroką gamę kolorów. Jeżeli dziecko interesuje się na przykład rysunkami, warto sięgnąć po cienkopisy kreślarskie, które świetnie sprawdzają się w takich sytuacjach.

Możliwości jest wiele, więc nie powinniśmy mieć problemu z wyborem najlepszego długopisu dla dziecka.