Najbardziej popularne butelki dla dzieci

Młodzi rodzice często mają dosyć duży problem ze skompletowaniem odpowiedniej wyprawki dla swojego nowo narodzonego niemowlaka. Wszystko bierze się stąd, że obecnie, w sklepach z akcesoriami dziecięcymi jest tak duży wybór asortymentu, że bez trudu może od niego zakręcić się w głowie. Jakie są dostępne butelki dla maluchów i na co trzeba zwrócić uwagę przy ich wyborze?

butelka dla dzieckaMateriał z jakiego wykonana jest butelka dla dziecka

W zasadzie, to właśnie materiał powinien odgrywać główną rolę przy doborze bezpiecznej butelki dla dzieci. Na rynku dostępne są między innymi butelki wykonane z gumy, z plastiku czy szkła. Coraz popularniejsze stają się także butelki z metalu, które cechują się dużo większą wytrzymałością, jednak przeznaczone są dla nieco starszych dzieci.

Wiek dziecka ma również znaczenie

Innym, istotnym kryterium przy wyborze butelki powinien być wiek dziecka, a co za tym idzie, pojemność samej butelki. Niemowlaki potrzebują jeść co prawda bardzo często, jednak spożywają niewielkie porcje. Dla tych najmłodszych wystarczą zatem dwie niewielkie buteleczki. Im dziecko jest starsze, tym butelkę powinno mieć większą. Dobrze jest także wybrać optymalny rozmiar smoczka do butelki, żeby zapewnić maluchowi komfort ssania. Smoczki wykonane mogą być z różnych tworzyw, jednak od lat najlepiej sprawdzają się te kauczukowe – odpowiednie są zarówno dla maluchów jak i starszych dzieci, nawet kilkuletnich.