Najlepszy prezent dla dwulatka – rowerek biegowy

Rowerki biegowe pobijały w ostatnich latach wszelkie rekordy popularności. Dziś są praktycznie niezbędnikiem każdego malucha. Gdy przychodzi wiosna można zaobserwować masę dzieci na rowerkach czterokołowych i mnóstwo kilkulatków odpychających się na rowerkach biegowych. Nie mają hamulców, nie mają łańcucha, a świetnie uczą kontroli nad własnym ciałem. Tę zabawkę pokochało już tysiące dzieci.

Kiedy dziecko może zacząć użytkowanie rowerka?

Producenci twierdzą, że rowerki są przeznaczone dla dzieci od 18 miesiąca życia. Jest to jednak bardzo indywidualna kwestia. Niektóre maluchy zaczynają jazdę o wiele szybciej, inne przekonują się do niego później. Zazwyczaj rowerek biegowy jest idealnym prezentem na drugie urodziny.

Jaki rowerek wybrać?

Podczas wyboru rowerka najważniejsze jest zwrócenie uwagi na jego rozmiar. Jeśli rowerek będzie nawet minimalnie za duży – może być bardzo niebezpieczny i niekomfortowy. Na stronach producentów można dokładnie dowiedzieć się, w jaki sposób wybrać odpowiedni rozmiar rowerka dla dziecka.

Wybór kół

Do wyboru mamy koła piankowe i pompowane. Jeśli dziecko jest raczej spokojne i wątpliwe jest, by pomykało na rowerku niczym Kubica – spokojnie można wybrać opony piankowe, które są po prostu tańsze. Koła pompowane są lepsze dla bardzo ruchliwych dzieci, które pędzą na rowerku jak oszalałe. Ten typ koła ma lepszą przyczepność do podłoża, a co za tym idzie – trudniej o poślizgnięcie się i upadek.