Gumowa kaczuszki dla dzieci

Gumowe kaczuszki są w chwili obecnej jednymi z najpopularniejszych zabawek dla małych dzieci, które doskonale sprawdzą się przede wszystkim podczas kąpieli. Jak powszechnie wiadomo nie wszystkie dzieci lubią się kąpać, dlatego też aby odwrócić ich uwagę warto postawić na gumową kaczuszkę, która psika wodą.

Historia gumowych kaczek

Pierwsze gumowe kaczki pojawiły się na rynku w drugiej połowie lat XIX-tych, kiedy to bardzo dynamicznie rozwijał się przemysł gumowy. Bardzo wiele osób uważa, że pierwsza gumowa kaczuszka pojawiła się właśnie z upowszechnieniem się na rynku profesjonalnych instalacji sanitarnych, ale tak naprawdę nie wiadomo kto je wymyślił. Gumowa kaczuszka zdobyła olbrzymią popularność przede wszystkim dzięki piosence Jima Hensona „Rubber Duckie”, która wyemitowana była w jednym z odcinków Ulicy Sezamkowej.

Kolekcjonerskie gumowe kaczuszki

Może wydawać się to bardzo dziwne, ale gumowe kaczuszki stały się bardzo szybko przedmiotem zainteresowania wielu kolekcjonerów. Powstały nawet bardzo duże społeczności hobbystów, którzy wymieniali się swoimi kolekcjami i informacjami na ich temat. W chwili obecnej największa kolekcja liczy 2613 gumowych kaczuszek, co jest naprawdę bardzo imponującym wynikiem. W niektórych krajach organizowane są nawet specjalne wyścigi gumowych kaczuszek na wodzie. Podczas największego wyścigu w Londynie wykorzystano ponad 160 000 gumowych kaczuszek.