Rowerek trójkołowy z pompowanymi kołami zamiast wózka

Ciekawym rozwiązaniem wydaje się zastąpienie wózka dziecięcego rowerkiem. Czy jest to możliwe, czy może to jednak szalony pomysł? Jakiego rodzaju rowerek mógłby zastąpić wózek i dlaczego w ogóle warto się na to zdecydować?

Specjalnie dostosowany rowerek

Rzecz jasna mowa o specjalnie dostosowanym do spacerów rowerku trójkołowym z pompowanymi kołami. W gruncie rzeczy na pierwszy rzut oka przypomina on nieco zwykły wózek. Posiada odpowiednie kieszonki, ponadto wyposażony jest również w uchwyt, który umożliwia łatwe prowadzenie dziecka na rowerku.

Dlaczego warto?

Wydaje się, że rowerek trójkołowy pompowane koła zamiast wózka to może być dobry wybór. Rzecz w tym, iż dziecko znajdujące się nawet w najwygodniejszym wózku bywa bardzo niespokojne. Wynika to z tego, że podczas spaceru dziecku często zwyczajnie się nudzi. Nie ma natomiast możliwości, aby maluch zaczął się nudzić na rowerku trójkołowym z pompowanymi kołami. Kręcenie pedałami i poczucie sprawczości z tego wynikające dają dziecku wiele radości, przez co jest ono spokojne.

Ponadto, dobrze jest oswajać dziecko z rowerem od najmłodszych lat. Dzięki temu w przyszłości, gdy będzie już większe, będzie miało mniejszy kłopot z nauczeniem się jeżdżenia zwyczajnym rowerem. Wydaje się natomiast, że każde dziecko powinno się prędzej czy później nauczyć jeździć rowerem. Jest to bowiem jedna z bardziej przydatnych umiejętności dotyczących rozwoju sportowego dziecka.