Wanienka dla niemowlęcia

Moby Bath Thermometer

Kąpiel jest dla dziecka niezwykle ważną czynnością, która nie tylko służy zabiegom higienicznym, ale również pomaga dziecku zapoznać się z otaczającym je światem. Istotna jest więc na pewno wanienka dla dziecka.

Historia wanienki

Wanienki dziecięce wymyślono wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców i dzieci. W nie tak znowu odległych czasach, kiedy w powszechnym użyciu były różnego rodzaju balie i miednice, dzieci kąpano po prostu w odpowiedniej wielkości balii. Jednak kiedy powszechne stały się pralki wirnikowe a później automatyczne, domostwa przestały (również ze względu na wielkość i zaludnienie mieszkań z wielkiej płyty) dysponować naczyniami na tyle dużymi, żeby wykąpać w nich maleństwo. I to jest początek dziecinnych wanienek do kąpieli. Najpierw prostych, później z udogodnieniami, jak wanienka ze stojakiem czy przewijakiem.

Akcesoria do kąpieli

Na pewno przydatny okaże się termometr do kąpieli, który pozwoli w prosty sposób ocenić temperaturę wody – dzięki niemu można się upewnić, że kąpiel dla dziecka ma temperaturę idealną, czyli 37 stopni Celsjusza. Przydatne do kąpieli są również specjalne hipoalergiczne gąbeczki do mycia delikatnej skóry dziecka, które nie powodują podrażnień ani nie uczulają.
A po kąpieli ręcznik z kapturkiem i kąpielowa czapeczka. Ręcznik musi być odpowiednio duży, żeby możliwe było okrycie nim całego dziecka. Powinien też być odpowiednio miękki i wykonany z materiału, który doskonale wchłania wodę. Po kąpieli i wytarciu maluszka, dobrze jest uzupełnić jego strój o czapeczkę, przewody słuchowe dziecka do 1 roku życia są niezwykle podatne na zapalenia, dlatego zwłaszcza w przypadku noworodków i młodszych niemowląt założenie czapeczki wykonanej z grubej, miękkiej bawełny ekologicznej jest zalecane przez lekarzy.