Wybieramy zeszyty do szkoły

Zeszyty szkolne

Zeszyt szkolny jest jednym z rodzajów artykułów szkolnych. Jest on obowiązkowym elementem każdej szkolnej wyprawki.

Czym jest zeszyt?

Zeszyt szkolny są to połączone i sklejone kartki papieru, które przeznaczone są do pisania lub rysowania. Zeszyty posiadają różne formaty. Najpopularniejszym formatem wykorzystywanym w szkole podczas zajęć jest format A5, jednakże zdarza się, że w tym celu użytkowany jest format A4. Zeszyty szkolne są dostępne w bogatej ofercie wielu sklepów. Posiadają one ozdobną, nadrukowaną okładkę, a także zróżnicowaną liczbę stron. W sprzedaży dostępne są zarówno zeszyty 16 kartkowe, jak i te o 192 stronach. Liczba stron najczęściej zależy od poziomu nauczania. Im młodsze dziecko tym cieńszy będzie posiadany przez nie zeszyt. W późniejszych klasach liczba stron w zeszycie zwiększa się.

Rodzaje zeszytów

Na rynku w obecnej ofercie istnieje wiele rodzajów zeszytów. Jednakże podstawowymi zeszytami są zeszyty w kratkę oraz w linię. Zeszyty w kratkę posiadają poziome i pionowe linie, które się krzyżują. Rozmieszczone są one w odstępie co pół centymetra. Są one najbardziej uniwersalnym rozmiarem zeszytów i wykorzystuje się je głównie w przedmiotach ścisłych. Natomiast zeszyty w linię posiadają wyłącznie poziome linie. Rozmieszczone są one w odstępie co dziewięć milimetrów. Wykorzystywane są one przede wszystkim do różnego rodzaju przedmiotów humanistycznych takich jak język polski.