Czym jest Rummikub XP?

Gra Rummikub

Gra planszowa Rummikub występuje w wielu różnych wariantach, dzięki czemu znalezienie produktu odpowiedniego dla siebie, to tylko kwestia czasu. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy lubią ciekawie spędzać wolny czas. Rozgrywka pobudza logiczne myślenie, a także zmusza do szybkiego podejmowania decyzji. Na specjalną uwagę zasługuje wersja XP – maksymalna liczba osób biorących udział w zabawie wynosi 6!

Zwiększona liczba graczów

Standardowa wersja Rummikub zakłada uczestnictwo 4 osób. W przypadku wydania XP maksymalna liczba graczów wynosi 6, dzięki czemu zabawa staje się jeszcze ciekawsza, a zarazem bardziej wciągająca. Zasady pozostają bez zmian – wygrywa ten, kto pierwszy wyłoży wszystkie kostki na stół.

Warto podkreślić, że opisywana gra liczbowa jest odpowiednie dla dzieci powyżej 7 roku życia, jednak wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Może okazać się, że młodszy smyk ma wystarczająco rozwinięte zdolności logicznego myślenia, aby zrozumieć najważniejsze zasady.

Wciągająca zabawa dla całej rodziny

Rummikub XP to niezwykle wciągająca gra, dzięki której można w niebanalny sposób spędzić wolny czas. Wydanie familijne może być wykorzystywane także podczas imprez i domówek. Tutaj nie ma miejsca na nudę! Konieczność sprawnego reagowania sprawia, że każdy uczestnik pozostaje w skupieniu.

Gracz ma jedynie 40 sekund na swój ruch. Właśnie dlatego niewskazane jest zbyt długie zastanawianie się. Konieczne jest maksymalne zaangażowanie, co pozwala na chwile odciąć się od codziennych spraw i obowiązków.

Wysoka jakość wykonania

Warto jest postawić na oryginalne wydanie Rummikub XP. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zasady rozgrywki nie są modyfikowane. Zakup podróbek lub gier „inspirowanych” nie zawsze jest dobrym pomysłem.

Nie bez znaczenia jest również wysoka jakość wykonania. Każdy element został maksymalnie dopracowany, a więc nie ma tutaj mowy o najmniejszych niedociągnięciach. Wysoka trwałość sprawia, że jest to inwestycja na lata, która się opłaca.