Dlaczego Rummikub to gra dla wszystkich?

W większości spraw, z jakimi się stykamy cyfry oraz kolory mają ogromne znaczenie. Używamy ich właściwie w każdym aspekcie naszego życia, więc zastosowanie  gry towarzyskiej  do zabawy nimi jest bardzo dobrym pomysłem. Prosta w opanowaniu, a jednocześnie pozwalająca na ciekawe i wciągające rozgrywki, jest jedną z najlepszych gier rodzinnych.

Rummikub, powstały w latach 50 – tych w Izraelu nie na darmo nosi miano klasyka w dziedzinie planszówek. Jego strategiczna forma doskonale sprawdza się zarówno w rozgrywkach rodzinnych, jak i podczas spotkań towarzyskich. Proste zasady, których nauczy się szybko każdy, polegają na wylosowaniu płytek z liczbami  w określonym kolorze, a następnie jak najszybsze pozbycie się ich podczas rozgrywki. Brzmi może banalnie, ale sama gra daje wiele możliwości tworzenia różnorakich sekwencji, dzięki czemu nigdy się nie nudzi, bo za każdym razem jest inna. Gra przeznaczona jest dla 2 – 4 osób, a minimalny wiek rozgrywającego określa się na 7 lat.

Rummikub jest grą, która doskonale uczy koncentracji, a pasjonujące tworzenie coraz to nowych sekwencji to jedna z najlepszych możliwości spędzenia wolnego czasu z bliskimi, bądź ze znajomymi. Idealna na prezent, rozwija również zdolności matematyczne, ale przede wszystkim niesamowicie wciąga. 

Największym atutem gry Rummikub, jest to, że po pierwszej partii wszyscy już znają zasady, a w kolejnych, napotykając na coraz to więcej ciekawych możliwości, po zakończeniu każdej z nich mamy ochotę zacząć znów wszystko od początku. Dzięki temu rozgrywki nigdy się nie nudzą, a prosty początkowo schemat zmienia się nieraz w fascynującą wielominutową potyczkę.