Jakich zabawek potrzebują dzieci?

Zabawki pobudzające zmysły przydadzą się każdemu dziecku, bo wspierają prawidłowy rozwój. Istotne jest to, aby były dostosowane do wieku i indywidualnych możliwości dzieci oraz bezpieczne. Polecić można przede wszystkim sensoryczne zabawki, które stymulują wzrok, słuch, dotyk. Nie trzeba czekać z ich zakupem, sprawdzą się już w przypadku najmłodszych, czyli od pierwszych chwil życia. Zacząć można chociażby od sensorycznej zawieszki w kontrastowych kolorach, wydającej dźwięki. Wybór jest obecnie ogromny, więc można stworzyć całą kolekcję tego typu zabawek.

Zabawki sensoryczne dla najmłodszych

Dla małego dziecka rewelacyjnie sprawdzają się grzechotki, nawet jeśli nie jest ono w stanie chwycić jej w ręce. Zawsze można wybrać model zaczepiany na rękę. W sprzedaży znajdują się nawet grzechoczące skarpetki czy buciki z dzwoneczkiem. Wzbudzają one zaciekawienie i sprawiają mnóstwo radości. Zabawka sensoryczna (zobacz w tantis) z zawieszką będzie stymulować zmysł wzroku, dotyku i słuchu. Polecić można też gryzaki szczególnie w okresie ząbkowania. Przyniosą nie tylko ukojenie podczas odczuwanych bolesnych dolegliwości, ale też dostarczą wrażeń sensorycznych. Odwrócą uwagę dziecka, przez co łagodniej przejdzie wyrzynanie mleczaków. Wybór gryzaków jest ogromny, może być to aktywizujące koło sensoryczne z lusterkiem i dzwonkiem, żyrafa z długą szyją i piszczykiem lub szmaciana maskotka.

Świetną opcją będzie też zestaw kolorowych gryzaków w postaci piramidy, różniące się kształtami i kolorami. Książeczki sensoryczne także będą świetną opcją dla maluszka, wykonane z różnych materiałów, wzbogacone o ciekawe elementy. Przydadzą się one w łóżeczku, wózku, na macie czy nawet podczas kąpieli. Każdemu dziecku polecić można matę edukacyjną, wystarczy postawić ją na podłodze i bezpieczny kącik do zabawy gotowy. Stymuluje to rozwój zmysłu wzroku, słuchu i dotyku. Można też liczyć na prawidłowy rozwój zdolności manualnych i motorycznych. Wieloelementowe i kolorowe karuzele przyciągają uwagę dziecka niczym magnes metal. Do wyboru są też różne maskotki sensoryczne.