Foteliki samochodowe i system isofix

Coraz częściej samochody są wyposażone w system isofix. Często ludzie popełniają błędy w mocowaniu fotelika, ten system jest tym co zapobiegnie nam fatalnych w skutkach uchybień,

Foteliki samochodowe montowane są w różny sposób. Jedne z nich są oplatane pasami, w innych dziecko siedzące na foteliku samochodowym przypina się pasem tak jak człowieka nie potrzebującego już fotelika.

Gdy zaopatrzymy się w fotelik samochodowy bez zapięcia isofix możemy popełnić fatalne w skutkach błędy. Nieodpowiednie zapięcie dziecka w foteliku może skutkować delikatnym przemieszczaniem się fotelika na zakręcie czy nawet w skrajnych przypadkach całkowitym przewróceniu się fotelika. Lepiej nie zastanawiać się nad tym jakie skutki może mieć przewrócenie się fotelika przy wypadku samochodowym.

System isofix to zastosowanie w samochodzie kilku metalowych uchwytów, w które są wpinane foteliki samochodowe. Jeżeli nasz samochód jest wyposażony w wyżej wymieniony system w miejscu łączenia siedziska i oparcia powinno być stosowane oznaczenie przypominające metkę.

Jedną z najważniejszych zalet systemu isofix jest brak możliwości przemieszczenia się fotelika. Musimy pamiętać, że nie wszystkie foteliki samochodowe są wyposażone w ten system. Warto jednak kupić fotelik z tym mocowaniem ze względu na znaczne zwiększenie skuteczności w stosunku do popularnie mocowanych fotelików. Nie ma tu miejsca na oszczędności.