Idealny wózek dla malucha

Bardzo często wybór odpowiedniego wózka spędza rodzicom sen z powiek. Zakup wymarzonego modelu to bardzo kosztowny wydatek, dlatego najlepiej go gruntownie przemyśleć i nie podejmować pochopnych decyzji.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wózek dla malucha?
Najważniejsze jest bezpieczeństwo – z tym stwierdzeniem zgodzi się chyba każdy rodzic. Dlatego wybierając pierwszy pojazd dla swojej pociechy, warto zwrócić uwagę, czy posiada on wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty. Wózek powinien być stabilny, nawet podczas jazdy po nierównym podłożu. Pamiętać należy, że inaczej prowadzi się wózek pusty, kiedy jeszcze jest w sklepie, a inaczej taki, w którym leży już dziecko.

Niewielka waga wózka jest jego zaletą, zwłaszcza, kiedy po spacerze trzeba wtaszczyć go na czwarte piętro. Na rozmiary wózka po jego złożeniu uwagę powinny zwrócić w szczególności rodziny zmotoryzowane, które często będą przewozić wózek w bagażniku.

Wózki dziecięce i dodatkowe wyposażneie
Wiele modeli wózków posiada dodatkowe wyposażenie, które czyni je jeszcze wygodniejszymi i bardziej praktycznymi w codziennym użytkowaniu.

Mamy, które chcę połączyć codzienne spacery z załatwieniem drobnych sprawunków, mogą zdecydować się na model z montowanym koszem na zakupy, które znacznie ułatwi przewożenie dodatkowego bagażu.

Z kolei dla tych, które chcą połączyć spacer z chwilą relaksu, producenci wózków oferują montowane na kierownicy uchwyty na kubek kawy.