Na co zwrócić uwagę podczas wyboru butelki do karmienia niemowlaka?

Współczesne mamy doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak ważne dla rozwoju i zdrowia dziecka jest karmienie piersią. Większość kobiet chce rozpocząć ze swoim maluszkiem tak zwaną drogę mleczną, niestety czasami na drodze stoją różne przeciwności losu. Nie zawsze laktacja jest na tyle wysoka, że maluszek czuję się najedzony. Bywają sytuacje, że dziecko musi być dokarmiane mlekiem modyfikowanym. Bardzo istotny jest wtedy wybór prawidłowej butelki.

Butelki do karmieniabutelka tommee tippee

Wybierając butelką dla swojego maluszka trzeba zwracać uwagę na kilka jej aspektów. Najważniejszy to kształt smoczka oraz materiał, z którego został on wykonany. Smoczek powinien być miły w dotyku dla dziecka i dawać wrażenie, jakby dziecko ssało pierś matki. Kształt smoczka powinien jak najbardziej przypominać brodawkę sutka. Dzięki temu sposób ssania dziecka tak bardzo nie będzie odbiegał od tego, jak gdyby ssało pierś matki. Na rynku jest wiele naprawdę dobry butelek do karmienia dziecka, z pewnością na uwagę zasługuje na przykład popularna butelka Tommee Tippee, o której mamy mają naprawdę bardzo dobre opinie.

Sposób dezynfekowania

Poza tym, o czym wspominano powyżej, wybierając butelką dla dziecka warto zwrócić uwagę również na to, aby była to wygodna do trzymania i łatwa do dezynfekowania. Trzeba szczególnie dbać o czystość butelek, w których przygotowuje się pokarm dla maluszka. Warto zwrócić uwagę na informacje, które na opakowaniu zamieścił producent, informujące o tym jak butelkę myć i dezynfekować.