Najciekawsza Kostka Rubika – Megaminx

megaminx

Kostka Rubika do Polski trafiła po raz pierwszy w 1982 roku. Nie wywołało to zbyt wielkiego szumu i co by nie było, megaminxnawet dzisiaj kostki te nie są specjalnie rozchwytywaną zabawką. Najpopularniejsze są układanki logiczne 3x3x3, dość proste oraz szybkie do ułożenia. Kolejnymi dość popularnymi kośćmi są kostki 2x2x2, a także 4x4x4. Jednak, ta pierwsza nie jest zbyt skomplikowana. Mimo to, na rynku, który ostatnimi czasy bardzo się rozrasta, istnieją jeszcze inne łamigłówki logiczne. Jesteśmy wstanie nabyć kostki 5x5x5, Square-1, Skewb, czy Piraminx oraz wiele ich modyfikacji.

Jednak mimo tak dużej różnorodności na rynku kostek jedna jest zdecydowanie najtrudniejsza i najciekawsza. Oczywiście, jest to megaminx. Dwanaście ścian tej łamigłówki stanowi największą ilość kolorów do skompletowania ze wszystkich oficjalnych kostek, jak i różnych modyfikacji. Megaminx przeznaczony jest do osób średnio-zaawansowanych, gdyż mnogość ścian, którymi operujemy na prawdę może z początku przytłoczyć. Jest to jednak zabawka dająca najwięcej satysfakcji, ponieważ na naukę jej układania poświęcimy najwięcej czasu ze wszystkich Kostek Rubika. Megaminx jest oficjalną kostką turniejową, więc kiedy ją opanujemy, możemy starać się pobijać czasowe rekordy. Obecny rekord należy do Juana Pablo Huanquia, ułożył on kość z czasem 27.81 sekundy. Megaminxy dostępne są w sprzedaży na czarnym, białym i kolorowym plastiku, także nikt nie powinien mieć problemów z dobraniem odpowiedniego modelu do siebie.