Praktyczny laktator

Laktator jest urządzeniem, służącym do odciągania nadmiaru pokarmu. Nawet w sytuacji kiedy kobieta planuje karmić piersią, dobrze jest się w niego zaopatrzyć ,,na wszelki wypadek”. Praktyczniejszym rozwiązaniem, szczególnie na początku przygody z karmieniem dziecka, okazują się być laktatory ręczne.

Przede wszystkim są one bardziej ekonomiczną alternatywą dla zdecydowanie droższych elektrycznych odpowiedników. Ich obsługa jest przy tym mniej skomplikowana, co nie zmienia faktu, że dobrze spełniają swoje główne zadanie. Młode mamy, które nie odciągają nadmiaru pokarmu regularnie, chwalą też laktatory ręczne za ich naturalny sposób działania, który przypomina czynność ssania, jaką podejmuje niemowlę. Co ważne, laktatory ręczne pracują ciszej niż elektryczne, zatem ich używanie nie zaburza spokojnego snu dziecka.

laktatory ręczne

Laktatory ręczne (https://bebito.pl/laktatory-i-akcesoria) mają jednak pewne wady. Podstawową jest wolne tempo odciągania pokarmu. Podczas ich używania ręka dość szybko się męczy i trudno jest wypracować optymalny rytm pompowania. Wychodząc naprzeciw tym niedogodnościom, producenci zaopatrują laktatory w praktyczne akcesoria. Należą do nich adaptery do butelek, smoczki oraz nakładki ochronne na piersi.

Podejmując decyzję o wyborze odpowiedniego laktatora warto zatem zastanowić się, czy będzie on regularnie używany. Jeśli nie, laktator ręczny okazuje się być wystarczającym rozwiązaniem, które dobrze spełni swoje zadanie.