Rodzaje dziecięcych rowerków dostępnych w hurtowniach

Jeszcze nie tak dawno, bo zaledwie dwadzieścia lat temu, wybór sprzętu rowerowego nie był tak szeroki jak dziś. Oczywiście, małe dzieci miały rowerki na trzech kółkach, starsze na czterech, a po opanowaniu umiejętności utrzymywania równowagi, boczne kółka się odkręcało i zostawał pełnowartościowy pojazd na dwóch kółkach. Jak to wygląda obecnie?

Rodzaje rowerków dla dzieci

Dzieci najmłodsze, które ledwo nauczyły się chodzić można sadzać na rowerkach biegowych. Nie jest to typowy rower, ponieważ nie posiada pedałów – dziecko przemieszcza się odpychając nogami od podłoża. Następnym krokiem są rowerki na trzech kółkach – tu dostępna jest cała gama rozwiązań. Podobnie duży wybór jest, jeżeli chodzi o rowerki na czterech kołach – dostępne rozwiązania uwzględniają chociażby pojazdy z odkręcanymi bocznymi kółkami, jak i takie w których kółka te przymocowane są na stałe. Lepsze są rowery od których można odczepić kółka boczne – dłużej posłużą dziecku.

Gdzie można kupić rowerki dla dzieci?

Jednym z najlepszych miejsc do zakupu rowerków są hurtownie rowerków dziecięcych. Można w niej znaleźć szeroki wybór asortymentu, który obejmuje nie tylko rowery różnego rodzaju ale również niezbędne akcesoria, dzięki którym dziecko na rowerze będzie bardziej bezpieczne. Dostępne są kaski dla maluchów, dodatkowe oświetlenie czy kolorowe koraliki montowane na koła. Dla dzieci, które uczą jeździć się na dwóch kółkach warto dokupić również komplet ochraniaczy na łokcie i kolana.